Subskrybent kanałów

Budowa metra nie zostanie wstrzymana

Urząd Miasta - 21.04.2017 - 16:51

Dziś otrzymaliśmy od wojewody wezwanie do złożenia oświadczeń o prawie do  nieruchomości i niezwłocznie takie dokumenty dostarczymy – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. – Liczymy, że w ciągu najbliższych kilku dni wojewoda ponownie wyda pozwolenie na budowę.

czytaj więcej

#Warszawa2030 – odwiedź nas w punkcie konsultacyjnym

Urząd Miasta - 21.04.2017 - 16:48

W punktach z mieszkańcami będą rozmawiać urzędnicy pracujący nad strategią, dzięki czemu z pierwszej ręki będzie można dowiedzieć się więcej o jej założeniach. Do odwiedzin w punkcie będą zachęcali animatorzy, a uwagi będzie można składać na wielkich papierowych infografikach. Dla chętnych przygotowano również psychotest o Warszawie w 2030 roku.

Mobilne punkty konsultacyjne działają w każdą sobotę - od 22 kwietnia do 13 maja w godz. 11.00-15.00.

Harmonogram spotkań:

czytaj więcej

Porozumienie z Uniwersytetem Warszawskim

Urząd Miasta - 21.04.2017 - 16:44

Porozumienie jest deklaracją woli współpracy na partnerskich zasadach, ale też potwierdzeniem wartości poprzednich dokonań i chęci kontynuowania działań na rzecz Warszawy. Otwiera drogę do kolejnych kontaktów i wspólnych projektów badawczych. Takie kontakty są korzystne dla obu stron - Warszawa jest bardzo dobrym miejscem do różnych badań, z kolei miasto zyskuje rozwiązania oparte na metodach naukowych i uwzględniających aktualne trendy w danej dziedzinie nauki. A co najważniejsze - zyskują na tym mieszkańcy.

czytaj więcej

Porozumienie z Uniwersytetem Warszawskim

Urząd Miasta - 21.04.2017 - 15:31

Porozumienie jest deklaracją woli współpracy na partnerskich zasadach, ale też potwierdzeniem wartości poprzednich dokonań i chęci kontynuowania działań na rzecz Warszawy. Otwiera drogę do kolejnych kontaktów i wspólnych projektów badawczych. Takie kontakty są korzystne dla obu stron - Warszawa jest bardzo dobrym miejscem do różnych badań, z kolei miasto zyskuje rozwiązania oparte na metodach naukowych i uwzględniających aktualne trendy w danej dziedzinie nauki. A co najważniejsze - zyskują na tym mieszkańcy.

czytaj więcej

Informacja o przetargu

Urząd Miasta - 21.04.2017 - 11:22

Szczegółowe informacje o przetargi znajdują się tutaj.

Wiosenni porywacze piskląt

Urząd Miasta - 21.04.2017 - 10:52

„Nie było widać rodziców, wydawało mi się, że ptak jest sam", „Maluch nie potrafił latać, uciekał, nieporadnie podskakując, umiał tylko trochę podfrunąć" – tak najczęściej tłumaczą  ludzie, którzy – choć w dobrej wierze – to jednak przerwali lekcję życia podlotom. Nie „porywaj" piskląt! – apelują specjaliści.

Odejdź, nie przeszkadzaj
Trwa okres lęgowy. Już niedługo młode pisklęta pod czujnym okiem rodziców zaczną uczyć się życia. Będziemy spotykać je na trawnikach w parku, na ziemi w pobliżu drzew i krzewów.

czytaj więcej

Dzień Ziemi w zoo

Urząd Miasta - 21.04.2017 - 08:43

W godz. 11.00-14.00, zwiedzający Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie (ul. Ratuszowa 1/3) będą mogli przyłączyć się do wspólnego projektowania i obsadzenia kwiatami trwanika w sercu ogrodu – w okolicy placu zabaw. Na wyznaczonym terenie, posadzonych zostanie kilkadziesiąt roślin, głównie bylin, które stworzą kwitnącą rabatę przypominającą o tym wydarzeniu w kolejnych sezonach.

czytaj więcej

Orlen Warsaw Marathon – zmiany w ruchu drogowym

Urząd Miasta - 20.04.2017 - 15:55

Start i meta biegu znajdą się na ul. Wybrzeże Szczecińskie przed Stadionem PGE Narodowym. Ze względu na montaż sceny odcinek od mostu Józefa Poniatowskiego do mostu Świętokrzyskiego będzie wyłączony z ruchu i parkowania od godz. 6.30 do godz. 16.15. Uczestnicy Orlen Warsaw Marathon wystartują w niedzielę o godz. 9.00 z ul. Wybrzeże Szczecińskie. Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice:

czytaj więcej

Rowerowy Start już w sobotę, 22 kwietnia

Urząd Miasta - 20.04.2017 - 14:54

Przejazd rozpocznie się w najbliższą sobotę, 22 kwietnia, o godzinie 12.00 na placu Zamkowym. Potrwa około dwóch godzin a do pokonania będzie około 15 kilometrów (na trasie:  plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, rondo de Gaulle’a, Aleje Jerozolimskie, wiadukt i most Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, aleja Zieleniecka, Targowa, aleja Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, plac Bankowy, Leszno, Okopowa, Stawki, Muranowska, Konwiktorska, Sanguszki, Rybaki).

czytaj więcej

Najlepsi dzielnicowi w Warszawie - nagrodzeni

Urząd Miasta - 20.04.2017 - 14:32

Dzielnicowy to policjant, który doskonale powinien znać swój rewir – zarówno teren, ludzi, jak i problemy, które pojawiają się na podległym mu obszarze. Dobry kontakt z mieszkańcami, znajomość specyfiki dzielnicy, niebezpiecznych miejsc i potencjalnych zagrożeń pomaga mu w codziennej pracy, czyli zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnej społeczności. W Warszawie w zależności od wielkości dzielnicy może w niej pracować od kilku do kilkudziesięciu dzielnicowych. I tak np. w Rembertowie jest 5 dzielnicowych, w Śródmieściu 44, a na Mokotowie aż 53.

czytaj więcej

Ładniej! - czyli warszawska uchwała krajobrazowa

Urząd Miasta - 14.04.2017 - 13:14

Wygląd naszego otoczenia i sposób jego ukształtowania mają kluczowy wpływ na jakość życia i decydują o tym, jak czujemy się w danej przestrzeni. Estetykę Warszawy i innych polskich miast szpecą od lat wielkoformatowe płachty na elewacjach i niskiej jakości szyldy. Nadmierne „rozpanoszenie” się reklam w przestrzeni budzi uzasadniony protest mieszkańców i organizacji społecznych.

czytaj więcej

Zgłoś swój pomysł na klimat – spotkania w dzielnicach

Urząd Miasta - 14.04.2017 - 10:59

Strategia adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy do 2050 roku to dokument, który będzie zawierał działania zapobiegające i łagodzące skutki podtopień, suszy, upałów, powodzi czy silnego wiatru. Miasto wypracowało założenia do strategii, które obecnie są konsultowane z mieszkańcami.

czytaj więcej

Warszawska uchwała krajobrazowa – briefing prasowy

Urząd Miasta - 14.04.2017 - 09:49

W spotkaniu udział wezmą Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy; Michał Czaykowski, radny m.st. Warszawy;  Marlena Happach, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy oraz Wojciech Wagner, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy

czytaj więcej

Poznaj nominowanych w kategorii edycja warszawska

Urząd Miasta - 14.04.2017 - 09:24

Nominowanym autorom będzie towarzyszyć Karolina Głowacka, sekretarz Jury, która poprowadzi spotkanie.

czytaj więcej

Nowy sezon w Parku Fontann – briefing prasowy

Urząd Miasta - 13.04.2017 - 14:27

W briefingu udział wezmą: Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy, Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy  oraz Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Procesje drogi krzyżowej na warszawskich ulicach

Urząd Miasta - 13.04.2017 - 14:15

Zgodnie z tradycją to symboliczne odtworzenie męki Jezusa Chrystusa, czyli procesja z czternastoma stacjami. Warszawska droga krzyżowa przejdzie ulicami Starego Miasta w piątek, 14 kwietnia, w godz. 20.00 - 22.00, trasą Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – pl. Teatralny - Wierzbowa – pl. marsz. J. Piłsudskiego – gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza – Krakowskie Przedmieście – kościół akademicki św. Anny. Na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 111, 116, 128, 175, 178, 180,  222, 503 i 518.

czytaj więcej

Kto zostanie nowym dyrektorem Teatru Syrena?

Urząd Miasta - 13.04.2017 - 13:25

Wśród wymagań stawianych kandydatom są między innymi wykształcenie wyższe, przynajmniej 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem, doświadczenie przy realizacji projektów kulturalnych lub pracy w instytucjach kultury oraz znajomość przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury i finansów publicznych.
 

czytaj więcej

15 milionów złotych z ekodotacji dla warszawiaków

Urząd Miasta - 13.04.2017 - 11:31

nwestycje mieszkańców bezpośrednio przyczynią się do poprawy jakości powietrza i wody w stolicy.

czytaj więcej

Trwają konsultacje społeczne strategii rozwoju stolicy

Urząd Miasta - 12.04.2017 - 15:49

Spotkanie we wtorek, 18 kwietnia, odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa (ul. Targowa 56), natomiast w czwartek, 20 kwietnia, zapraszamy warszawiaków do Pałacu Kultury i Nauki (Sala Ratuszowa). Każde ze spotkań rozpocznie się o godz. 17.30.

czytaj więcej

Europa Nostra 2017 dla Muzeum POLIN

Urząd Miasta - 12.04.2017 - 15:41

Pierwszy raz w historii w kategorii "Edukacja, szkolenia i podnoszenie świadomości" nagroda Europa Nostra została przyznana polskiej instytucji – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie – za realizację programu edukacyjnego "Żydowskie dziedzictwo kulturowe". Nagrodą za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony, badań, aktywnej działalności, edukacji, szkoleń i podnoszenia świadomości dotyczącej dziedzictwa kulturowego uhonorowano 29 laureatów z 18 państw.

czytaj więcej

Subskrybuje zawartość