Urząd Miasta

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 1 tydzień 3 dni temu

Wizyta na zielonym pl. Powstańców Warszawy

12.06.2017 - 16:18

W spotkaniu weźmie udział Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy; Aleksandra Gajewska, radna m.st. Warszawy; Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. 

Spotykamy się o godz. 13.30 na pl. Powstańców Warszawy przy wentylatorni metra, w pobliżu ul. Świętokrzyskiej. 

Drogowy długi weekend

12.06.2017 - 15:50

Dwa frezowania przygotował Zarząd Dróg Miejskich – w Wilanowie i na Białołęce. Od czwartku, 15 czerwca od godz. 15.00 do poniedziałku, 19 czerwca do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Ł. Drewny na odcinku od granicy miasta do ul. S. Korbońskiego. Wyłączona z ruchu będzie jezdnia prowadząca w kierunku centrum. Ruch będzie odbywał się po jezdni zachodniej, na której będzie po jednym pasie w każdym kierunku.

czytaj więcej

Przetarg na najem lokali – lista oferentów

12.06.2017 - 15:31

W związku z przetargiem ogłoszonym zarządzeniem nr 731/2017 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 19 kwietnia 2017 r. w sprawie pisemnego ograniczonego przetargu publicznego na najem lokali mieszkalnych stanowiących własność m.st. Warszawy wybudowanych po 1995 r. o powierzchni użytkowej przekraczającej 80 m2 położonych w budynkach przy ul. Ząbkowskiej 22/24/26, ul. Ząbkowskiej 23/25, ul. Meissnera 7, ul. Meissnera 9, ul. Marii Kazimiery 18 oraz ul. Marii Kazimiery 20, informuję, że na podstawie paragrafu 10 ust. 3. Regulaminu ww.

czytaj więcej

Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Kronholdem

12.06.2017 - 14:02

„Skok w dal” jest zwycięskim tomem poezji autorstwa Jerzego Kronholda. Zawarte w nim 44 wiersze to retrospekcja lat studenckich, wspomnienie przyjaźni z Rafałem Wojaczkiem. Utwory są również zapisem osobistych przeżyć poety po stracie żony. W utworach poety zdecydowanie dominuje powściągliwość w emocjach, wobec której czytelnik staje się bezbronny. Pozostali twórcy nominowanymi do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy to Adrian Sinkowski, autor tomu „Raptularz” oraz Dariusz Suska, autor tomu „Ściszone nagle życie”.

czytaj więcej

Warszawa stawia na kreatywnych

12.06.2017 - 14:01

Przyszły operator (partner prywatny lub konsorcjum podmiotów) będzie miał do dyspozycji powierzchnię ponad 3 tys. m² w pięknej, zrewitalizowanej kamienicy, która znajduje się w samym centrum warszawskiej Pragi – w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński, Muzeum Warszawskiej Pragi i Bazaru Różyckiego. Zadaniem operatora będzie utrzymanie i zarządzanie Centrum.

czytaj więcej

25. Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy

12.06.2017 - 10:57

Festiwal Sztuka Ulicy to obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata teatru. Odbywa się w stolicy od 1993 r. i prezentuje różne dziedziny sztuki w miejscach silnie osadzonych w kulturze i historii. W tym roku zagości na skwerze przy stacji metra Słodowiec, w Parku Szczęśliwickim, na Agrykoli oraz Rynku Nowego Miasta. 

Honorowy patronat na festiwalem objęła Prezydent m.st. Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz, a partnerem wydarzenia są: Dzielnica Ochota i Dzielnica Bielany m. st. Warszawy, Ośrodek Kultury Ochoty oraz Bielański Ośrodek Kultury.

czytaj więcej

Festiwal Rzemieślników już jutro

09.06.2017 - 15:15

W tym roku najważniejszy akcent zostanie położony na „stare zawody", a więc rzemiosła, które powoli odchodzą w niepamięć. Największą atrakcją tegorocznej edycji będzie sekcja spotkań z mistrzami cechowymi. Będzie to niezwykła okazja, by poznać rzemieślników z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie.

czytaj więcej

Piknik rowerowy na pl. Defilad

09.06.2017 - 15:05

W pikniku „Rowerowy Finisz” wezmą udział: Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy; Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich; Guusje Korthals Altes, przedstawicielka Ambasady Holandii oraz przedstawiciele Warszawskiej Masy Krytycznej i koordynatorzy kampanii Rowerowy Maj – Marcin Górecki i Europejska Rywalizacja Rowerowa – Adam Osuch.

czytaj więcej

Weekend na sportowo

09.06.2017 - 14:34

Nabory do FC Barcelona Escola Varsovia

W sobotę, 10 czerwca, odbędzie się kolejny nabór do FC Barcelona Escola Varsovia, jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce. Młodzi piłkarze, zainteresowani rekrutacją, powinny stawić się w centrum piłkarskim przy ul. Fleminga 2. Nabór przeprowadzany jest wśród roczników 2006-2011. Więcej informacji tutaj.


Extreme Bike Tour

czytaj więcej

Zasady segregacji odpadów w stolicy od 1 lipca bez zmian!

09.06.2017 - 14:28

Z uwagi na obowiązujące umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu m.st. Warszawy, zmiany wynikające z Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2017  r. poz. 19) zaczną planowo obowiązywać od 1 stycznia 2019 r. i wejdą w życie dopiero po zawarciu nowych, odpowiednio zmodyfikowanych umów.

czytaj więcej

Tańsze bilety długookresowe, dwustrefowe

29.05.2017 - 08:49

Nowe stawki, pasażerowie zaoszczędzą
Od czwartku, 1 czerwca br. bilet 30-dniowy imienny, ważny w strefie 1. i 2. będzie kosztował 180 złotych, a bilet warszawiaka 166 zł. Za bilety 90-dniowe, ważne w obu strefach, trzeba będzie zapłacić odpowiednio - 460 (imienny, normalny) i 406 zł (bilet warszawiaka). Uwaga - ceny biletów ważnych tylko w 1. lub tylko w 2. strefie pozostają bez zmian. To znacząca obniżka - przy zakupie biletu 30-dniowego mieszkańcy metropolii zaoszczędzą 30 zł, a przy zakupie biletu 90-dniowego - 76 złotych.

czytaj więcej

Metropolia warszawska 2.0 - dyskutujemy o współpracy

27.05.2017 - 12:43

- Wycofanie przez PiS z Sejmu projektu ustawy o ustroju Warszawy to sukces samorządowców i mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się w działania i przez wiele miesięcy demonstrowali sprzeciw wobec projektu. Zaangażowaliśmy się we wspólną walkę i zwyciężyliśmy. Pokazaliśmy jedność oraz zaprezentowaliśmy opinii publicznej fakty dotyczące naszej dotychczasowej współpracy w ramach metropolii. Pokazaliśmy, że metropolia działa, a my realizujemy wspólne projekty - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

czytaj więcej

Kawiarnia na bulwarze otwarta

26.05.2017 - 15:57

Najemcy pawilonu będą nie tylko sprzedawać kawę – zapewnia Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Będziemy od nich wymagać o wiele więcej. Z uwagi na położenie oraz charakter tego miejsca będą oni musieli animować również wydarzenia o charakterze kulturalnym, a także udzielać kompleksowej informacji na temat atrakcji turystycznych stolicy. Szczególnie istotne będzie tu przekazywanie wiedzy o wydarzeniach odbywających się na Wiśle oraz w jej otoczeniu.

czytaj więcej

Białołęcki Bieg Mam

26.05.2017 - 15:38

Bieg dla zapracowanych pań – na co dzień często między pracą a domem - to okazja do tego, aby mogły pobiegać dla siebie, dla zdrowia i dla zabawy! Trasa na 5-kilometrowym dystansie wśród drzew Lasku Henrykowskiego będzie dużą przyjemnością i zasłużonym relaksem dla uczestniczek.

Pakiety startowe (w cenie 30 zł) zawierają numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu, wodę mineralną (0,5 l) oraz prezenty od sponsorów i gadżet dzielnicowy. Na mecie wszyscy otrzymają medale, które ufundował partner biegu – Polfa Tarchomin oraz dyplom.

czytaj więcej

Najważniejsze mecze jeszcze przed Polkami

26.05.2017 - 15:14

Cieszymy się, że Warszawa jest gospodarzem turnieju eliminacyjnego. Miasto w tym roku podjęło działania i stawia na gry zespołowe. Cieszymy się również, że możemy w ten sposób zachęcać młodzież do tego, aby trenować siatkówkę. Miasto jest siłą młodzieżowych gier zespołowych, a mam nadzieję, że stajemy się również siłą ekstraklasowych zespołów w poszczególnych dyscyplinach – mówi Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.

czytaj więcej

Kalejdoskop po raz piąty!

26.05.2017 - 15:02

- Miasto stołeczne Warszawa wspiera co roku kilkaset projektów edukacyjno-wychowawczych prowadzonych przez organizacje pozarządowe, które znakomicie uzupełniają i rozszerzają ofertę szkół i miejskich placówek oświatowych – mówi Joanna Gospodarczyk, dyrektor Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. - Wśród nich są przedsięwzięcia między innymi z zakresu edukacji obywatelskiej i varsavianistycznej, rozwijające kompetencje naukowe, budujące pozytywne relacje międzypokoleniowe, zwiększające szanse młodzieży na rynku pracy, pokazujące potencjał warszawskiej Wisły.

czytaj więcej

Wizyta na budowie Trasy Świętokrzyskiej

26.05.2017 - 14:47

W spotkaniu weźmie udział Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy oraz przedstawiciele Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych i wykonawcy prac. Spotykamy się o godz. 13.00 na końcu ul. Kawęczyńskiej, skąd udamy się na plac budowy. Plan w załączeniu.

Przedsiębiorco pamiętaj!

26.05.2017 - 14:13

Opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych należy dokonywać na rachunek właściwego urzędu dzielnicy. W przypadku uiszczania opłaty za pośrednictwem banku, za termin dokonania opłaty uznaje się dzień przyjęcia polecenia przelewu przez bank, w którym zlecający przelew ma rachunek z kwotą wystarczającą na pokrycie opłaty.

czytaj więcej

Rzeźba Matki dla wszystkich matek

26.05.2017 - 13:45

Pomnik dedykowany jest wszystkim kobietom, które straciły potomstwo podczas II wojny światowej, zwłaszcza powstania warszawskiego, i które współcześnie opłakują swe dzieci zabite podczas konfliktów zbrojnych na świecie.

Uroczystość nie byłaby możliwa, gdyby nie dzieło rzeźbiarza Łukasza Krupskiego, absolwenta warszawskiej ASP. Jego nagrodzona przez Senat uczelni rzeźba będzie w tym miejscu zapraszać przechodniów do zadumy nad losem matek – cywilnych ofiar wojny – powiedział podczas uroczystości Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent Warszawy.

czytaj więcej

Hala Gwardii coraz bliżej otwarcia

26.05.2017 - 12:55

To miejsce ma ogromny potencjał. Cieszymy się, że powstanie tutaj handlowe serce stolicy ze swoim unikalnym klimatem. Zaczynamy przywracać to miejsce warszawiakom – mówił Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

czytaj więcej