Urząd Miasta

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 2 dni 5 godzin temu

Każda podróż może być klimatyczna – śniadanie prasowe

18.08.2017 - 15:35

W spotkaniu udział wezmą: Leszek Drogosz – dyrektor Biura Infrastruktury, Arkadiusz Hajduga - Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz Marcin Górecki - koordynator kampanii rowerowych w Zarządzie Dróg Miejskich. 

Uroczystość pod PAST-ą

18.08.2017 - 15:23

W spotkaniu udział weźmie Renata Kaznowska, zastępca prezydent Warszawy oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich. 

20 sierpnia 1944 r. po niemal trzech tygodniach walk, batalion "Kiliński” przy współudziale innych jednostek AK, zdobył budynek Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej przy ul. Zielnej. Jeden z najwyższych wówczas budynków w Warszawie miał szczególne znaczenie strategiczne, ponieważ był centrum łączności między Berlinem, a frontem wschodnim.

Ruszają bezpłatne badania techniczne pojazdów - briefing prasowy

18.08.2017 - 14:55

W spotkaniu udział wezmą: Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy oraz Bogusław Pijanowski oraz zastępca dyrektora ds. rozwoju i wdrożeń z Przemysłowego Instytutu Motoryzacji. Podczas briefingu, diagności z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Przemysłowego Instytutu Motoryzacji (OSKP PIMOT) omówią wybrane czynności z przeglądu okresowego pojazdu: emisja spalin, ustawienie świateł i ciśnienie w ogumieniu.

czytaj więcej

Wolontariusze laureatami Nagrody m.st. Warszawy

18.08.2017 - 14:52

Uroczysta sesja Rady m.st. Warszawy poświęcona została 73. rocznicy Powstania Warszawskiego miała miejsce 31 lipca br. na Zamku Królewskim. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy oraz Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy wręczyły odznaki Honorowego Obywatela m.st. Warszawy oraz nagrody m.st. Warszawy. Trafiły one do 22 laureatów.

czytaj więcej

Pomagamy poszkodowanym

18.08.2017 - 09:55

- W obliczu tragedii takiej jak tak, która dotknęła tysiące osób w ostatni weekend nie można przejść obojętnie.  Nawałnica uszkodziła tysiące gospodarstw domowych niszcząc dorobek całego życia wielu osób. Na miejscu tej katastrofy, w powiecie chojnickim,  służbę od paru dni pełnią warszawscy harcerze i strażacy. Również warszawskie spółki i firmy prywatne, które mają swoje siedziby w stolicy włączyły się w bezpośrednią pomoc poprzez przekazanie niezbędnych środków dla gospodarstw domowych – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

czytaj więcej

Tramwaje wracają w Aleje Jerozolimskie

17.08.2017 - 15:45

Tramwaje wrócą na trasy w Alejach Jerozolimskich w niedzielę 20 sierpnia ale wcześniej, w sobotę, 19 sierpnia od około godz. 20.00 na kilka godzin całkowicie wyłączony zostanie ruch tramwajów na odcinku od pl. A. Zawiszy do ronda J. Waszyngtona. Tramwajarze w tym czasie zdemontują rozjazd przy rondzie Czterdziestolatka, na którym tramwaje zmieniały kierunek jazdy podczas remontu. Także od niedzieli nie będzie utrudnień dla kierowców w Alejach przy ul. Żelaznej. Tramwaje wrócą także na ul. Targową od al. „Solidarności” do ul. 11 Listopada.

czytaj więcej

Pantery śnieżne ponownie w warszawskim zoo

17.08.2017 - 15:30

Po kilku latach przerwy pantery śnieżne, zwane też irbisami Uncia uncia, ponownie zamieszkają w warszawskim zoo. Samiec już przyjechał, a niedługo pojawi się również samica.

- Dzisiaj udostępniamy warszawiakom nie tylko kolejną atrakcję turystyczną i rekreacyjną. Otwarcie nowego wybiegu dla panter śnieżnych przede wszystkim wpisuje się w misję, jaką jest ochrona gatunków zagrożonych powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.

czytaj więcej

Pomagamy mieszkańcom

17.08.2017 - 12:32

- Korzystamy ze wszystkich dostępnych narzędzi, które dała nam mała ustawa reprywatyzacyjna. W tym z prawa pierwokupu, dzięki czemu kupiliśmy roszczenia do dwóch kamienic na Pradze-Południe i Mokotowie. Opublikowaliśmy też ogłoszenia dotyczące 115 „śpiochów”. Większość z nich pozostanie w zasobach miasta, co z pewnością uspokoi i ucieszy mieszkających w nich lokatorów - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. 

czytaj więcej

Trzy wymiany nawierzchni

16.08.2017 - 16:11

Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na ul. Estrady od ul. Arkuszowej do Kampinoskiej. To ok. 7700 m kw. asfaltu; nowa nawierzchnia będzie z tzw. cichego asfaltu z domieszką granulatu gumowego. Wymienione będą także krawężniki i opaski, a pobocza wyrównane i utwardzone kruszywem. Od piątku, 18 sierpnia od godz. 22.00 do poniedziałku, 21 sierpnia do godz. 4.00 ulica między skrzyżowaniami z ulicami Arkuszową i Kampinoską będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Arkuszowa – Wólczyńska – al. W. Reymonta (lub J.

czytaj więcej

Pomagamy lokatorom – konferencja prasowa

16.08.2017 - 15:05

W konferencji prasowej udział wezmą przedstawiciele władz miasta oraz Magdalena Młochowska - pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy do spraw lokatorów.

Przypomnijmy, w latach 2006-2017 powstało ponad 3 600 miejskich mieszkań, a ponad 300 jest w budowie. 17 000 mieszkań zostało wyremontowanych. Od 2006 roku pomogliśmy 18 100 rodzinom w realizacji spraw mieszkaniowych. 

Bulwar gen. George’a Smitha Pattona – odsłonięcie tablicy

14.08.2017 - 15:31

W wydarzeniu udział wezmą m.in. przedstawiciele władz Warszawy, Rady Miasta, Ambasady Stanów Zjednoczonych oraz Fundacji im. Ronalda Reagana w Polsce.

czytaj więcej

NiePewne Sytuacje - Klub Komediowy w Dzielnicy Wisła

14.08.2017 - 14:45

Dzielnica Wisła to miejska kampania mająca na celu utrzymanie czystości nad rzeką, w sposób angażujący mieszkańców oraz użytkowników plaż i bulwarów. Korzystając z innowacyjnych form przekazu, stawia na kulturę, czego wyrazem będzie występ Klubu Komediowego „w słusznej sprawie”.

czytaj więcej

Werdykt komisji w konkursie „Sztuka użytkowa”

14.08.2017 - 13:15

W wyniku głosowania komisji w konkursie „Sztuka użytkowa” została podjęta decyzja, o nawiązaniu rozmów w sprawie ewentualnej współpracy z następującymi firmami: Bioterm, Browar Maryensztadt, Browar Palatum, Glov, Hellow wawa, Herse, Lokalny, Look at my plater, Lukullus, Malu Studio, Niebagatela, Po Warszawsku, Piłczyński Art., Rec.on, Sense Warsaw, Wars Sawa Design, Warsaw Gift Shop Warsaw on air - Maciej Margas, Warsaw Slow Design, Wild Wood.

czytaj więcej

Na Mokotowie powstaje Geriatryczne Centrum Medyczne

14.08.2017 - 12:53

W 2011 roku zaczęło działać Centrum Alzheimera, dzięki któremu w Warszawie wzrosła dostępność usług medycznych dla osób starszych z chorobami otępiennymi. Teraz na terenie tej placówki powstaje Geriatryczne Centrum Medyczne.

czytaj więcej

Światowy teatr na Placu

11.08.2017 - 15:40


Światowy teatr na Placu

Opętanie / National Theatre
W sobotę, 12 sierpnia o godz. 20.00  Opętanie na podstawie Jamesa M. Caina w reżyserii¬ Ivo van Hove z National Theatre.

La Traviata / Metropolitan Opera.
W niedzielę, 13 sierpnia o godz. 20.00 spektakl La Traviata ¬w reżyserii Willy'ego Deckera z Metropolitan Opera.

czytaj więcej

Czekamy na Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej

11.08.2017 - 15:27

Największe sportowe emocje i wspaniała zabawa – to już dosłownie za chwilę. Już we wtorek, najlepsi polscy i światowi lekkoatleci będą rywalizować w stolicy o laury w memoriale upamiętniającym najmłodszą polską mistrzynię olimpijską – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – Sportowcy wielokrotnie deklarowali jak ważna jest dla nich ta impreza i jak wiele czasu poświęcają by się do niej przygotować. Odzwierciedleniem tych słów mogą być rekordowe wyniki osiągane podczas minionych edycji memoriału.

czytaj więcej

Rozbudowa ul. Łodygowej

11.08.2017 - 14:31

Prace – do końca 2018 r. - wykona konsorcjum, którego liderem jest firma Balzola Polska Sp. z o.o. Koszt robót budowlanych to ok. 36,2 mln zł.

Rozbudowa drogi obejmie odcinek ul. Łodygowej o długości ok. 1700 m - od skrzyżowania z ul. Radzymińską do granicy z Ząbkami. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Radzymińskiej z ul. Młodzieńczą i Łodygową. Po rozbudowie ulica będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, dodatkowe pasy w rejonie skrzyżowań i zieleń pomiędzy jezdniami.  

czytaj więcej

Defilada w święto Wojska Polskiego w Al. Ujazdowskich

11.08.2017 - 13:39

W nocy z piątku na sobotę (z 11 na 12 sierpnia) odbędzie próba uroczystości. Od godz. 20.00 nieprzejezdny będzie Trakt Królewski, od placu Trzech Krzyży do ul. Dolnej. Defilada pododdziałów pieszych i konnych oraz pojazdów wojskowych rozpocznie się we wtorek o godz. 12.00 na rondzie gen. Ch. de Gaulle’a, skąd przez pl. Trzech Krzyży żołnierze przemaszerują w Al. Ujazdowskie. Wprowadzone zostaną następujące zmiany w ruchu i parkowaniu:

Od piątku, 11 sierpnia od godz. 0.01 do soboty, 12 sierpnia do godz. 24.00 wyłączone z parkowania będą ulice:

czytaj więcej

Historyczna tablica na bulwarach wiślanych

11.08.2017 - 12:37

Pierwsze nadwiślańskie brukowane bulwary lewobrzeżnej Warszawy zbudowano w  latach 20. XIX-wieku. Inwestycja była reakcją na skutki katastrofalnej powodzi, jaka nawiedziła Warszawę w 1819 r. Budowano je prawie wiek, bowiem dopiero w 1910r. ukończono promenadę na odcinku od mostu Kierbedzia (obecnego mostu Śląsko-Dąbrowskiego) do mostu Poniatowskiego. W latach trzydziestych dwupoziomowe bulwary wybudowano od mostu Kierbedzia do ul. Boleść.

czytaj więcej

Bezpieczna droga do szkoły

11.08.2017 - 11:47

Czytelność i prawidłowość oznakowania drogowego ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych, stan barier ochronnych uniemożliwiających dziecku wtargnięcie na jezdnię, a nawet stan nawierzchni chodników w pobliżu szkół – to m.in. sprawdzają stołeczni strażnicy miejscy w okolicy prawie 400 szkół.
 

czytaj więcej